Zobu ārstēšana Viļņā

Mūsu zobārsti ir gatavi izmantot savas zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu jums saglabāt vai atjaunot skaisto smaidu un pašapziņu!

nemokama konsultacija

Zobu pārbaude

Zobārsti iesaka pārbaudīt zobus divas reizes gadā. Zobu veselību ietekmē uzturs, kaitīgie ieradumi un ikdienas zobu higiēna. Pārbaudes laikā zobārsts novērtē zobu stāvokli, rūpīgi tos apskata un bojājumu gadījumā uzsāk ārstēšanu. Zobu profilaktiskā apskate novērš zobu bojāšanos un potenciāli nopietnas problēmas nākotnē, kuru neārstēšana var novest pie zobu izraušanas. Lai aizsargātu zobus un smaganas, profilaktiskā zobu pārbaude jāveic vismaz reizi 6 mēnešos.

Profesionāla konsultācija ir zobārsta veikta apskate un pārrunas ar pacientu, kas ilgst līdz 30 minūtēm. Konsultācijas laikā tiek veikti rentgena stari un izmeklējumi, kā arī sastādīts individuāls ārstēšanas plāns. Konsultāciju var veikt pa e-pastu vai Skype.

Profesionāla mutes dobuma higiēna

Nepareiza zobu tīrīšana neizbēgami izraisa mīksta aplikuma veidošanos, kas izraisa smaganu aizsargreakciju – iekaisumu, kura galvenie simptomi ir pietūkums, apsārtums un asiņošana. Neārstēts gingivīts var pāraugt periodontītā, kura laikā bojājas zobu balstošie kauli un saites. Mīksto zobu aplikumu var viegli noņemt ar personīgās mutes dobuma higiēnas līdzekļiem, piemēram, zobu birsti, zobu pastu, starpzobu diegu un mutes skalojamo līdzekli. Ja mīkstais aplikums netiek notīrīts, pēc 1 līdz 3 dienām sākas mineralizācija, un 10 līdz 20 dienu laikā mīkstais aplikums pārvēršas zobakmenī.

Profesionāla mutes dobuma higiēna ir higiēnas procedūra, kas noņem mineralizēto un nemineralizēto aplikumu un pulē zobu un plombu virsmas.

Zobārstniecības klīnika piedāvā “Mutes higiēnas programmu”, kas ietver regulāru profesionālu higiēnu reizi 6 mēnešos, ja vien zobārsts nav noteicis citādi, un 10% atlaidi.

Kā pareizi kopt zobus?

Zobu plombas

Zobārsti iesaka pārbaudīt zobus divas reizes gadā. Nepieciešamības gadījumā tie ir jāplombē.

Terapeitiskā zobu ārstēšana (zobu plombēšana) ir visbiežāk zobārsta kabinetā veiktā procedūra. Šo ārstēšanu izmanto, ja mērķis ir atjaunot bojātā zoba funkciju un estētisko izskatu. Visbiežāk plombējamie zobi ir zobu bojājumi, ko izraisījis zobu kariess. Plombēšanas ilgums ir atkarīgs no kariesa dobuma lieluma, un, tam kļūstot lielākam, pacients izjūt sāpes, un ilgstoša kavēšanās var novest pie tā, ka zobs tiek izņemts.

Ja kariess skar priekšējos zobus, parasti tiek veikta estētiskā plombēšana. Tā ne tikai atjauno bojātos zoba audus, bet arī koriģē zobu formu, krāsu un izmēru.

DANTŲ PLOMBAVIMAS

Endodontija (sakņu kanālu ārstēšana)

Endodontija grieķu valodā ir zinātne par zoba “iekšpusi”, sakņu kanālu ārstēšanu. Endodontiskās ārstēšanas galvenais mērķis ir iznīcināt mikroorganismus sakņu kanālu sistēmā un aizsargāt zobu un apkārtējos audus no infekcijas. Šajā nolūkā sakņu kanāls ir jāiztīra un jāaizzīmogo. Izmantojot modernas ārstēšanas metodes un materiālus, parasti ir iespējama veiksmīga sakņu kanālu ārstēšana.

Visbiežākais baktēriju iekļūšanas iemesls sakņu kanālu sistēmā ir zobu kariess, caur kuru baktērijas iekļūst zoba pulpā. Ja sakņu kanāli netiek ārstēti, baktērijas caur saknes virsotni iekļūst apkārtējos audos un izraisa iekaisumu. Galu galā žokļa kauls ap inficēto zobu izšķīst, un veidojas fokusa zona. Tas viss var izraisīt nopietnākas komplikācijas

 

Užduok klausimą gydytojui

 

Ilgstoši neārstētas baktērijas var izraisīt zobu audu iekaisumu, ko dēvē par periodontītu. Bieži vien cilvēks to var pat nejust, bet žokļa kauls sāk šķīst, un zobs galu galā ir jānoņem. Endodontiskā ārstēšana attīra sakņu kanālu no baktērijām, tādējādi pagarinot zoba mūžu.

Ja Jums ir akūtas sāpes, kas ilgst ilgu laiku, var izplatīties uz auss apvidu, parasti ir jūtamas vakarā vai naktī un ir sāpīgas, durstošas vai pulsējošas, iesakām pēc iespējas ātrāk apmeklēt zobārstu. Dažkārt sāpju nav vispār, bet tikai pēc tam, kad ir veikti rentgena stari un ir noskaidrots sakņu kanālu stāvoklis. Šī iemesla dēļ ir īpaši svarīgi regulāri reizi 6 mēnešos apmeklēt zobārstu.

Kad tiek uzsākta sakņu kanālu ārstēšana, tā parasti notiek pa posmiem, kas prasa vairākus apmeklējumus. Tiek izņemts zoba nervs (pulpa), kanāls tiek iztīrīts un aizzīmogots. Ārstēšanas procesa laikā tiek uzņemtas zobu fotogrāfijas. Ja zobs tiek ārstēts vairāku apmeklējumu laikā, zobam tiek uzlikta pagaidu plomba, lai pasargātu to no baktēriju iekļūšanas kariesa dobumā. Ir svarīgi ņemt vērā, ka pacients ar šo plombu var staigāt ne ilgāk kā 1 mēnesi. Ja tā izkrīt, nekavējoties jāsazinās ar zobārstiem.

Sakņu kanālu ārstēšana ir ļoti pieredzes bagāta un rūpīga procedūra, kurā izmanto mašīnu vai rokas instrumentus.